• Головна
  • Знаходять у розбитих та покинутих селах: як у Краматорську опікуються безпритульними тваринами
17:24, 31 жовтня 2022 р.

Знаходять у розбитих та покинутих селах: як у Краматорську опікуються безпритульними тваринами

Знаходять у розбитих та покинутих селах: як у Краматорську опікуються безпритульними тваринами

Клітки, лікування та евакуація. Сотні тварин залишили люди, які через війну були вимушені виїхати з міст і сіл на сході та нещодавно деокупованої Харківщини. Прифронтовий Краматорськ став своєрідним зоохабом, куди волонтери звозять покинутих чотирилапих на перетримку, а деяких лікують від поранень та виснаження.

Так покинутих песиків і котиків волонтери збирають по розбитих селах, де майже не залишилося людей через постійні ворожі обстріли. Виснажені та поранені тварини самі підходили до людей, адже всі вони у минулому домашні. Здебільшого їхніх господарів евакуювали до безпечніших регіонів.

"До мене звернулись волонтери, які займаються людьми, пораненими людьми, і вони розказали, що в селах, які під Ізюмом знаходяться, які вщент зруйновані, немає жодної людини, але там багато покинутих тварин, на жаль, домашніх. Ми розуміємо, що взимку в них не буде жодного шансу вижити без людини", – пояснює директорка БФ "Друг" Наталія Титомир.

Підібраних тварин волонтери привозять до притулку Краматорська. Тут їх лікують та відгодовують. Джек дуже прив'язався до 61-річної Кіри, яка приходить сюди доглядати за тваринами.

"Він був злобний настільки, не підходив ні до кого. Ну от згодом, любов і ласка – всіх наших визнає. До чужих людей, це щось страшне", – каже пані Кіра.

З наближенням лінії фронту до Краматорська у притулку більшало тварин. Не вистачало кормів та ліків. Волонтери зверталися по допомогу до благодійників. Відгукнулась британська організація Breaking The Chains. Її представник Том Нортон особисто приїхав із кількома обладнаними клітками та пікапами для перевезення тварин. Їздили разом  підбирали тварин по розбитих селах.

"Це було жахливе видовище, тому що зовсім недавно процвітаюче велике село, зараз немає жодної цілої будівлі, це реально страшно. І там не було людей, було все нашпиговано бойовими штуками. Ми зловили того разу близько 20 котиків, всі вони поїхали до Тома у Вінницю, і ми зловили близько 15 собачок, які поїхали до нас",  розповіла директорка БФ "Друг" Наталія Титомир.

Тварини-переселенці у притулку не поміщалися. Допомогу запропонувала мешканка Краматорська  пані Людмила, яка погодилася взяти до себе у квартиру вусатих біженців.

"Ну вчора було ще 17, вчора принесли ще двох, і ще двох із третьої школи забрала, уже 21 і два моїх ще на квартирі",  каже Людмила Яковець.

Тепер у квартирі пані Людмили 22 кішки. Надворі вона підгодовує голубів та песиків. Знає сумні історії покинутих хвостатих. Сусіди, які їхали подалі від війни, залишали своїх улюбленців на неї. Саме через тварин вона сама відмовилася від евакуації.

"А мені залишали в 4 під'їзді 2 коти, через дорогу кіт і кішка, на 7 поверсі 2 кішки, потім акваріум ветлікар залишив і на 4 поверсі собака", – перелічує зооволонтерка.

Покинутих тварин у прифронтових містах не меншає. Тому волонтери звертаються до небайдужих, які можуть їх підгодовувати, а за можливості, взяти додому і подарували ласку. Вдячність чотирилапих  не знає меж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...