• Головна
  • В Україні хочуть знести "хрущовки" та панельні будинки: чого чекати мешканцям
10:00, 6 квітня 2023 р.

В Україні хочуть знести "хрущовки" та панельні будинки: чого чекати мешканцям

В Україні хочуть знести "хрущовки" та панельні будинки: чого чекати мешканцям

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №6458, який пропонує знести старі “хрущовки” та панельні будинки. Їх мешканців хочуть відселити в тимчасове місце проживання. Ще один варіант – видача квартир в нових будинках.

Таким чином в Україні хочуть позбавитись застарілого житла, яке має ризики перейти в аварійний стан. 

Причини внесення законопроєкту

“В Україні наявна велика кількість об'єктів житлового фонду, граничний строк експлуатації яких закінчився або збігає. Загальна площа застарілого житлового фонду за даними Державної служби статистики (станом на 01 січня 2017 року) складає 4,33 млн м3”, – зазначають ініціатори проєкту.

За підрахунками 2019 року, в країні налічувалося 30 380 багатоквартирних будинків, які відносили до застарілого фонду. Понад 7 тисяч з них збудували ще до 1919 року. Ситуація із “хрущовками” та панельними спорудами наступна:

  • побудовані включно до 1919 року – 7646 (58 вже визнано аварійними);
  • побудовані в період з 1920 року по 1953 рік – 9693 (45 визнано аварійними);
  • збудовані у період з 1954 року по 1969 рік – 7192 (40 визнані аварійними);
  • побудовані в період з 1970 року по 1989 рік – 5364 (24 визнані аварійними);
  • збудовані в період з 1990 року по 2010 рік. – 785.

Рішення щодо конкретних планів на знесення будинків будуть приймати вже на місцях. Розглядатися будуть саме будівлі, наведені у переліку вище.

“Знесенню багатоквартирних будинків передує надання квартири в іншому багатоквартирному будинку у разі отримання забудовником згоди на відселення. В іншому випадку надається інша рівноцінна квартира в майбутньому будинку, а на час будівництва відселення до маневрового житлового фонду”, – йдеться в пояснювальній записці.

Що буде з мешканцями

Багато українців хвилюються про те, яке житло вони отримають замість своєї квартири. Люди не хочуть отримати значно гірші варіанти, також побоюються, що їхнє тимчасове місце проживання стане постійним. В законопроєкті це питання не підіймається, тож ризики дійсно є. 

Законопроєкт №6458 уже ухвалили в першому читанні. Його готують до другого, де розгляд буде більше детальним. Можливо, питання гарантій для населення на ньому піднімуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...