• Головна
  • "Армія відновлення" від Центру зайнятості. Як люди в Донецькій області можуть знайти роботу
17:02, 25 березня

"Армія відновлення" від Центру зайнятості. Як люди в Донецькій області можуть знайти роботу

"Армія відновлення" від Центру зайнятості. Як люди в Донецькій області можуть знайти роботу

Після початку повномасштабної війни в Україні значна кількість людей втратила роботу, а підприємства постраждали від обстрілів РФ і були змушені закритися. Тож уряд вирішив залучити безробітних до суспільно важливих робіт і назвав цей проєкт "Армія відновлення". Чим саме там займаються люди та як туди потрапити - нижче в матеріалі.

З чого все почалося

Уперше про "Армію відновлення" заговорив уряд у жовтні 2022 року. Міністерка економіки України Юлія Свириденко тоді обговорила цю ідею з головами обласних адміністрацій країни.

Вона заявляла, що через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття - близько 30% за підсумками 2022 року, і це є серйозним викликом для держави.

Тому уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна було би залучати до виконання суспільно корисних робіт, у яких є потреба в регіонах.

Яку роботу виконує "Армія відновлення"

Міністерка уточнила, що люди, які з різних причин залишилися без роботи, можуть приєднатися до "Армії відновлення" країни, а держава оплатить їхню роботу на рівні мінімальної зарплати. Тоді йшлося про 6700 грн.

В уряді запевнили, що безробітні можуть бути залучені до виконання робіт, що мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.Ось лише частина робіт, яка лежить на плечах учасників "Армії відновлення":

  • облаштування та зміцнення блокпостів,

  • вирубка дерев для формування окопів;

  • заготівля дров для військових і населення;

  • розбір завалів і відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених внаслідок бойових дій;

  • зміцнення дамб;

  • розчищення автомобільних доріг від завалів;

  • розвантаження гуманітарної допомоги;

  • облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;

  • ремонтно-відновлювальні роботи в приміщеннях соціальної сфери;

  • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям похилого віку.

"Армія відновлення" через півтора року. Які результати проєкту

Уже в березні цього року міністерка Свириденко повідомила, що за цей час було видано майже 102 тисячі направлень для участі безробітних українців у суспільно корисних роботах із відновлення країни. Загалом вони заробили понад 670 млн грн.

Роботи ведуться майже в усіх регіонах країни, а Донецька область посідає друге місце за кількістю виданих направлень - 12 800 осіб отримали роботу.

Військове командування разом із військовими адміністраціями визначає, які роботи потрібні в регіоні, повідомляє про це службу зайнятості, яка пропонує безробітним, що стоять на обліку, долучитися до виконання таких робіт. З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт.

Також в уряді розповіли, що оплата праці зросла і здійснюється відповідно до відпрацьованого часу в розмірі не менше 10 650 грн у разі роботи повний місяць. З 1 квітня 2024 року оплата зросте до 12 000 грн.

"Армія відновлення" працює у Слов’янську, Святогірську, Лиманській та Черкаській громадах

Донецький обласний центр зайнятості повідомив, що деокуповані території регіону потребують відновлення та швидкого реагування на виклики, спричинені війною.

У Лиманській громаді учасники "Армії відновлення" задіяні на роботах із розбору завалів, розчищення автомобільних доріг, відновлення та облаштування об'єктів інфраструктури. Також людей залучають до фасування та видачі гуманітарної допомоги місцевим жителям.

У деокупованому Святогірську, де існують проблеми з водопостачанням, учасники "Армії відновлення" долучилися до роботи соціальної пральні. Безробітні допомагають місцевим жителям отримати послуги з прання та сушіння.

Нещодавно таку пральню відкрили і в Черкаській територіальній громаді. На сьогоднішній день вона дуже потрібна, особливо для осіб похилого віку. Її обслуговуванням також займаються безробітні, які працюють на суспільно корисних роботах.

Також людей регулярно залучають до громадських робіт і на території Слов'янська, нещодавно вони наводили лад у районах місцевих медичних закладів, парку та території кладовища.

Як і хто може записатися до "Армії відновлення" в Донецькій області

В уряді уточнили, що до суспільно корисних робіт залучають працездатних осіб, зокрема й тих, які не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану.

Також роботу можуть отримати переселенці, студенти, самозайняті особи та працівники підприємств, які не залучені до виконання мобілізаційних замовлень.

Центр зайнятості повідомляє, що всі охочі можуть безоплатно зателефонувати до обласного call-центру за номером 0-800-33-61-67. Окремо було опубліковано номери та електронні пошти центрів зайнятості по кожній громаді в регіоні, крім трьох, які не працюють в умовах бойових дій.

Також для звернень існує чат-бот Донецької обласної служби зайнятості в месенджері Telegram.

Автор: Дмитро Браславський 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #робота #Центр зайнятості #Армія відновлення #Донецька область #Слов’янськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...