Заходи щодо захисту рослин від хвороб повинні грунтуватися на всебічному вивченні самої хвороби, біологічних особливостей патогена і захищається рослини. Легше попередити хворобу, ніж боротися з самим захворюванням або вилікувати вже захворілу рослину.

Фунгіциди на https://vseroste.com.ua/fungitsid-charivnik-20-gr-protecton - хімічні речовини, що застосовуються для захисту сільськогосподарських культур від грибних хвороб. До цієї групи відносять також препарати, ефективні в боротьбі з бактеріальними захворюваннями рослин.

Залежно від характеру дії фунгіцидів на збудників захворювань розрізняють захисні (профілактичні) і лікувальні.

Захисні фунгіциди пригнічують головним чином репродуктивні органи патогена і впливають на збудника в місці інфекції до зараження рослини.

Лікувальні фунгіциди https://vseroste.com.ua/ru/protruinik-shedevr-100-ml-protecton  діють на вегетативні, репродуктивні органи патогена, а також на їх зимуючі стадії, викликаючи пригнічення або загибель збудників, після того як відбулося зараження рослин. Деякі лікувальні препарати здатні інактивувати токсини паразита або змінювати обмін речовин у рослин, підвищуючи їх стійкість до захворювань. Ці препарати імунізують дії - хемотерапевтанти.

По дії на патогени виділяють контактні і системні фунгіциди. Контактні препарати надають місцеву дію на збудника, а системні здатні не тільки проникати в рослину, а й пересуватися в ньому, пригнічуючи збудника в процесі його поширення по тканинах рослини. До фунгіцидів контактної дії відносять бордосскую суміш, каптан і ін.

Системною дією володіють фундазол, байтан універсал, Беном, топсин-М, тилт, альтореке і ін. Обробку рослин фунгіцидами  проводять відповідно до прогнозів появи хвороби або при перших ознаках її появи. Ефективність хімічної обробки залежить від терміну обробки, її якості і вибору препарату. Для захисту рослин від таких хвороб, як фітофтороз картоплі, іржа зернових культур, парша яблуні, мілдью винограду і ін., протягом вегетації проводять кілька обробок фунгіцидами https://vseroste.com.ua/insektitsid-koragen-50-ml-dupont, зазвичай чергуючи препарати системної і контактної дії. Відомо багато випадків поступової адаптації збудників до фунгіцидів, переважно системної дії.

Фунгіциди, що застосовуються для обробки посівного матеріалу

Знезараження насіння і садивного матеріалу хімічними речовинами направлено на захист рослин від збудників захворювань, які знаходяться на поверхні насіння, в оболонці і під оболонкою насіння, а також всередині насіння в зародку.

Протруйники оберігають рослини від хвороб, збудники яких знаходяться в грунті (пліснявіння насіння кукурудзи, фузаріози і кореневі гнилі зернових культур, фузаріоз льону, коренеїд буряка, коренева гниль бавовнику).