Споти (великий вибір тут) в інтер'єрі є універсальним освітленням, за рахунок якого можна створити акцент на потрібних предметах і наділити дизайн якоїсь родзинкою. Такі світильники, що мають підвищену функціональність і ефективність дозволять приховати недоліки і підкреслити достоїнства будь-якої кімнати.

Що таке спот?

Стельовий точковий світильник з можливістю самостійного регулювання напрямку світлового потоку. Деякі споти зовні можуть виглядати, як звичайні освітлювальні прилади у вигляді люстр і настінних бра, але відрізнятися від них конструктивно.

Які бувають види спотів?

Вироби класифікуються за типом кріплення. Існують наступні види спотів.

Стельові споти

Стають доповненням центрального освітлення або повністю замінюють його. Перевага стельових виробів в тому, що надається можливість зміни напрямку відбивача. Завдяки чому можна акцентувати увагу на різних інтер'єрних деталях, виділити робочу зону або місце для відпочинку. Дані світильники мають малі габарити, тому вони підходять для приміщень з низькими стелями.

Настінні споти

Подібні моделі можуть стати прекрасним декоративним підсвічуванням для підвісних поличок або настінних картин. Розташування спотів над письмовим або комп'ютерним столом, не займе багато місця і повністю замінить настільний світильник. Вироби з кріпленням на стіні також іноді застосовують у вигляді нічника, головне вибрати правильну потужність.

Вбудовувані

Даний тип монтується в стельову площину також, як і вбудовані точкові світильники. Їх кріплять за допомогою вставних пружин.

За рахунок використання різних стекол, в кімнаті вийде створити потрібний рівень освітлення. Прилади з матовим склом дають м'який і рівномірний світловий потік, а конструкції з прозорим склом - точний і спрямований.

Вбудовані джерела світла не крадуть площу і мінімально помітні на підвісній або натяжній стелі.

Накладні споти

Світильники накладного типу щільно примикають до площини, через що відрізняються обмеженою можливістю повороту. Зовнішній вигляд і виконання таких приладів ні чим не поступається іншим моделям.

Споти з кріпленням на кронштейні

Є дуже популярним видом кріплення, яке дозволяє забезпечити вільну зміну напрямку світла. Вироби можуть мати один або кілька відбивачів. Відкрите кріплення відрізняється різною формою, за рахунок чого створюється цілісна конструкція, яка виглядає досить ефектно.

Споти з кріпленням на штанзі

Дана модель оснащена декількома світильниками, розташованими в одну рівну або вигнуту лінію. Певні вироби мають гнучку штангу, яка може прийняти будь-яку конфігурацію. За допомогою такого кріплення, прилади застосовують в якості оригінальної підсвічування для ніш або стін. Конструкція також здатна виступити в ролі центрального освітлення для невеликої кімнати.

Як вибрати спот?

Для натяжної стелі воліють вбудований тип світильників. В даному випадку корпус конструкції залишається за полотном, а зовнішня частина виявляється зовні. Таке оформлення є більш естетичним.

Також важливо звернути увагу на лампи для приладів так, як натяжна полотно не переносить високих температур. Відповідний і поширений варіант - економічні світлодіоди, не схильні до нагрівання. Можливе використання ламп розжарювання, які мають низьку потужність 40 Ватт.

Джерело: інтернет магазинн світильників "МамаДекор".