Підтримувати себе в хорошій фізичній формі важливо не тільки для зовнішності, але і здоров'я. Однак багато людей абсолютно неправильно підходять до цього питання. Деякі починають сидіти на строгих дієтах. Інші — виснажують свій організм в тренажерних залах. Це дає результати, однак негативно відбивається на стані організму.

Підготовчий етап

Підходити до питання схуднення потрібно продумано. Насамперед потрібно зважитися і дізнатися свій ріст. Індекс маси тіла (ІМТ) обчислюється з урахуванням цих параметрів.  Оптимальний показник: від 18,5 до 25. Якщо індекс менше, у вас недолік маси тіла. Ви незадоволені їм? У цьому випадку має сенс не сідати на дієту, а зайнятися спортом. Різні силові вправи дозволять зробити фігуру витонченою. До того ж корисно робити обгортання, ходити на масаж. При індексі понад 25 все це теж актуально. Однак доведеться серйозно переглянути раціон, включити більше кардіонавантажень.

Купіть точні ваги, щоб відстежувати свої результати. Бажано вибрати смарт-пристрій, який здатний обчислювати процентне співвідношення води, жиру, м'язів і т.п. в організмі.

Якщо є можливість — пройдіть медичне обстеження перед тим, як почати худнути. Зайва вага може бути пов'язана з гормональним збоєм, хворобами травної системи. Не завадить перевірити серце. Важливо враховувати його стан при плануванні спортивних навантажень.

Кілька корисних порад

Потрібно розробити комфортний режим харчування і графік тренувань. Якщо складно підтримувати новий образ життя — він вам не підходить і вимагає перегляду. При правильно підібраному раціоні людина не «зривається». Грамотний вибір фізичних вправ дозволяє полюбити спорт.

Регулярність важлива не тільки для досягнення результату, але і для емоційного комфорту. Поступово спортивні заняття перетворюються в звичку, а правильне харчування стає звичним способом життя.

Починайте поступово. Наприклад, з 20 хвилинних тренувань і відмови від найшкідливіших продуктів. Потім збільшуйте час заняття спортом і додавайте все більше змін в раціон.

Не забороняйте собі улюблені продукти, а поступово знижуйте їх кількість. Спробуйте знайти заміну. Наприклад, можна готувати десерти на основі банана — це не самий низькокалорійний продукт, але він набагато корисніший за цукор.

Тренування будуть проходити приємніше, якщо поєднувати їх з улубленними справами: переглядом серіалу, прослуховуванням аудіокниги і т.п.