Кили або грижі – патологічний стан, у якому фрагменти органів виходять за свої анатомічні межі й випинаються через природній або надбаний канал. Це виглядає неестетично та завдає чимало дискомфорту. Але головна проблема в тому, що ця патологія дуже небезпечна. Кила у будь-який момент може ущемитися, і тоді виникне загроза для життя людини. Тому варто вилікувати її якомога раніше. У цьому вам допоможе ужгородська Клініка Біляка, що спеціалізується на лапароскопічних операціях.

Як розпізнати грижу

Переважна доля кил проявляє візуальні ознаки – на тілі утворюється випинання або припухлість. Виключенням є діафрагмальна грижа, яку не можна побачити. Але вона дає характерні симптоми у вигляді печії, болю за грудиною та проблем з ковтанням.

Симптоми кил залежать від їх типу. Наприклад, пахова грижа викликає дискомфорт під час ходьби та біль у промежині. Практично всі кили дають відчуття важкості у животі та призводять до розладів дефекації. Важливо відразу звернутися по допомогу, адже патологія псує якість життя та має небезпечні ускладнення.

Як лікують грижі

Єдиний вірний підхід у лікуванні цієї хвороби – хірургічний. Тільки операція допоможе повернути фрагменти органів на місце та запобігти подальшому випинанню. Багато хто з пацієнтів з цим діагнозом боїться операції, адже знає, що може виникнути післяопераційна грижа на місці шву. Але сьогодні існує щадна методика, що дозволяє оперувати кили без ризику рецидиву – це лапароскопія. Ця операція проводиться без розрізів, тому структура м’язових і шкірних тканин не порушується.

Щоб провести лапароскопічну пластику кил, пацієнту роблять декілька невеликих проколів у передній черевній стінці. Потім у них заводять спеціальні інструменти та мікро-камеру для відеоспостереження. Далі хірург оглядає робоче поле, повертає органи на місце й укріплює грижові ворота. У сучасній хірургії це роблять за допомогою сітки-імпланту. Вона зроблена з якісного інертного матеріалу, який сумісний з людським організмом. Тому імплант швидко приживається, не викликає дискомфорту та алергічних реакцій.

Дивно, але ще 15-20 років тому ці технології не були доступними. Грижі оперували методом ушивання воріт. Це призводило до сильного натяжіння тканин і зрештою – до рецидиву. Саме тому в багатьох людей збереглися стереотипи щодо неефективності операції. Але сьогодні все зовсім не так! Завдяки лапароскопії та сітчастому імпланту можна позбутися кил раз і назавжди.

Переваги лапароскопічної пластики кил

  1. Операція проходить без розрізів – пацієнт майже не втрачає крові.

  2. Структура тканин не пошкоджується – загоєння відбувається швидко та без ускладнень.

  3. Під час втручання органи не контактують з повітрям – немає ризику занести інфекцію.

  4. Імплант має високу біосумісність – швидко приживається, не спричиняє дискомфорту.

  5. Сітка надійно тримає грижові ворота – ризик повторного випинання виключається.

  6. Одужання проходить швидко – реабілітаційний період становить не більше 1 місяця.

  7. Після операції не залишається шрамів – тільки невеличкі сліди проколів.

Де прооперувати грижу

Операції з приводу кил роблять у Клініці Біляка. Клініка спеціалізується на щадних лапароскопічних операціях загальнохірургічного, урологічного, гінекологічного та онкологічного профілю. Хірурги клініки мають високу кваліфікацію, яку постійно підвищують. Вони стажувалися у провідних клініках Європи та США, де опанували новітні методики оперування.

У клініці Біляка встановлено сучасне обладнання, що дозволяє проводити операції з високою точністю. Втручання роблять під відеонаглядом, для якого використовують камеру з багатократним збільшенням та якістю HD. Досить часто хірурги клініки транслюють стріми з відео операцій на Фейсбук. Це яскраво демонструє, що їм нема що приховувати, і вони впевнені у кожному своєму русі.

Після пластики кил пацієнту слід провести близько 3 днів у стаціонарі, під наглядом лікарів. У Клініці Біляка цей час минає непомітно – адже пацієнти живуть у зручних палатах з комфортними меблями, кондиціонером та власним санвузлом. За ними цілодобово спостерігає медперсонал. У вартість операції включено проживання, харчування, усі необхідні процедури – це справжнє лікування по системі «усе включено».

Не запускайте килу – це дуже небезпечно для вашого здоров’я! Зверніться по допомогу за адресою: Ужгородський район, село Минай, вулиця Коротка, 1.