Провідна причина сліпоти у людей у ​​віці старше 40 років - катаракта. Це захворювання характеризується збільшенням розмірів і помутнінням кришталика всередині ока, який в нормі повністю прозорий. На щастя, своєчасне проведення операції з видалення катаракти досвідченими хірургами дозволяє повернути зір майже у всіх пацієнтів.

Як проявляється катаракта

заміна кришталика ока

Симптоми катаракти, як правило, з'являються через багато років після початку захворювання, зазвичай в літньому віці:

• Розмитий або затуманений зір.

• Кольори втрачають свою яскравість і чіткість, стають бляклими.

• Зір погіршується при дуже яскравому освітленні.

• Пацієнт може бачити ореол навколо яскравих предметів (навколо фар автомобіля або вуличних ліхтарів).

• Поганий нічний зір.

• Двоїння в одному оці.

• Необхідність частої заміни очок.

• Складне Становище і неможливість читання.

Методи лікування катаракти

Зір при початкових стадіях катаракти можна поліпшити за допомогою нових окулярів, більш яскравого освітлення, антивідблисків сонцезахисних окулярів або збільшувальних лінз. Якщо ці заходи не допомогли, єдиним ефективним лікуванням є хірургічне видалення катаракти.

Операція полягає у видаленні природного кришталика і заміни його штучної інтраокулярної (внутрішньоочної) лінзою (ІОЛ).

Офтальмохірурги вказують, що видалити перезрілу катаракту з ока важче, через що існує більш високий ризик розвитку післяопераційних ускладнень.

Які обстеження проводиться перед операцією

Для поліпшення результатів операції велике значення має підбір ІОЛ, що підходить конкретному пацієнтові, адже очей кожної людини має унікальні характеристики. Для цього проводиться комплексне обстеження зору, що включає:

1. візометрію;

2. ультразвукову ехобіометрію;

3. гоніоскопію;

4. тонометри;

5. Пахіметрія.

Обстеження виконується на місці і займає не більше 2-3 годин.

Розрахунок параметрів ІОЛ, що імплантуються після видалення катаракти, проводиться на високоточному діагностичному обладнанні.

Крім офтальмологічного дослідження, перед операцією проводяться загальні обстеження: загальні аналізи крові та сечі, цукор крові, біохімічний аналіз крові, аналіз крові на вірусні гепатити та ВІЛ, флюорографія або рентгенографія легенів, ЕКГ, консультації терапевта, гінеколога (жінкам) або уролога (чоловікам) . Обстеження виконується на місці і займає не більше 1 дня.

операція катаракти

Як проводиться операція

В даний час найбільш поширеним способом видалення катаракти є операція факоемульсифікації з подальшою імплантацією ІОЛ. Як правило, це втручання походить в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Офтальмохірург робить крихітний розріз (1,7-2,3 мм) в рогівці, потім вводить через нього невеликий інструмент, який за допомогою ультразвуку або води руйнує помутнілий кришталик. Потім офтальмохірург вводить в око через цей розріз штучний кришталик (ІОЛ).

Вся операція триває, в середньому, 5-10 хвилин - видалення катаракти проходить швидко і безболісно. Розріз після втручання закривається самостійно, шви накладати не потрібно. Виконання всього однієї процедури як правило досить для досягнення бажаного результату. У більшості пацієнтів зір значно поліпшується практично відразу після операції. Однак повне відновлення зору займає деякий час (від 2 до 6 тижнів). Після видалення катаракти людина може відчувати свербіж і дискомфорт в оці, у нього може бути підвищена чутливість до світла і торкань. Однак ці симптоми проходять протягом 1-2 днів. Зазвичай через кілька годин пацієнти можуть бути вільні, їм потрібно тільки дізнатися дату наступного візиту до лікаря. При наявності протипоказань до проведення факоемульсифікації можливо виконання екстра або интракапсулярной екстракції катаракти з подальшою установкою відповідних інтраокулярних лінз. При виникненні вторинної плівчастої катаракти (наростання шарів клітин на інтраокулярну лінзу, що викликає її помутніння) можливе проведення її неінвазивної лазерної дісцізія (руйнування).

Чому катаракту варто лікувати в ЛМЦ

• Монофокальна - це лінзи з фіксованою силою, які дозволяють людині після операції бачити на якомусь одному відстані. Як правило, використовують лінзи для дали.

• Мультифокальні - ці лінзи дозволяють пацієнтові бачити на різних дистанціях - і поблизу, і вдалину. • Акомодаційні - цей вид ІОЛ найбільш схожий на природний кришталик. Вони дозволяють оку фокусуватися на ближніх і дальніх предметах.

• Торичні - використовуються у пацієнтів з астигматизмом, дозволяючи коригувати його без окулярів. На жаль, всі консервативні методи лікування катаракти (лікарські засоби, добавки, вправи для очей, оптичні пристрої) не можуть її усунути. Але, на щастя, хірургічне видалення катаракти в клініці ЛМЦ може ефективно і безпечно позбавити від проблеми, повернути зір більшості пацієнтів