Ремонт квартир у Львові – це майже завжди пошук компромісу між бажаннями та обмеженим бюджетом. Звісно на чомусь можна і зекономити, але є ті питання, які вимагають рішення незалежно від своєї ціни. Наприклад, краще не економити на сантехніці та електропроводці, а от щоб обробити стіни можна обрати і доволі недорогий матеріал. Тим більше, що у дизайнерів є безліч сучасних ідей для обробки стін. Деякі з них більш ніж бюджетні, але одночасно цікаві та стильні рішення. Хоча варто розібратись, які варіанти обробки стін існують, і як на них можна заощадити, щоб не нашкодити якості.

Як обрати матеріал для обробки стіни

Оздоблення стін – завершальний етап ремонту. Те, як будуть виглядати стіни, визначить як буде сприйматись весь ремонт, тому потрібно свідомо підійти до кроку, та обрати матеріал який прослужить довго та не буде дратувати. Щоб зробити правильне рішення не завадить звернути увагу на наступні чинники.

  • Ціна. Оскільки етап вибору матеріалу для обробки стіни припадає на фінал ремонту, обрати дорогий матеріал виходить не завжди. Але на ринку є багато цікавих матеріалів по доступним цінам, тому бюджет цілком можна зекономити.
  • Наскільки матеріал відповідає умовам приміщення де буде використовуватись. Це не новина, що матеріал повинен відповідати приміщенню, у якому він буде використовуватись. Оцінюються такі параметри, як волого - та зносостійкість, особливо, якщо стіни доведеться регулярно чистити. Тому деякі матеріали є ідеальними для спальні, але можуть бути недопустимими для кухні.
  • Можливість комбінування. Сучасні ідеї дизайнерів часто передбачають комбінування різних матеріалів. Популярне рішення – акцентна стіна. Для неї зазвичай обирають покриття, яке виділяється або кольором або фактурою. А інколи, і того і іншого.
  • Декоративні властивості. Покриття практично завжди обирають під конкретний інтер'єр, тому перш ніж робити остаточне рішення, потрібно ознайомитись зі стилем майбутньої кімнати. А якщо стиль не вдалось підібрати, тоді не завадить добре все продумати заздалегідь, і тільки після того робити рішучий крок. Так вдасться уникнути очевидної дисгармонії.
  • Легкість монтажу. Важливий критерій для тих, хто збирається проводити ремонт своїми силами. До кожного матеріалу потрібен свій підхід, спеціальні інструменти та ін. Це все впливає на остаточну суму витрат, тому навіть якщо сам матеріал недорогий, його вартість може піднятись за рахунок спец.інструментарію.

Якщо робите ремонт у приміщенні де плануєте жити, потрібно звернути увагу на ще один важливий чинник, а саме на екологічність. Більшість матеріалів для стін мають складний хімічний склад, тому важливо щоб він відповідав нормам безпеки. Звертайте увагу тільки на сертифіковану продукцію. Так ви забезпечите свою безпеку.

Фарбування стін та переваги цього способу декору

Фарбування є другим по популярності способом обробляти стіни у квартирах. На першому місці стоять шпалери. Але саме тому, що вони настільки популярні іноді хочеться якось виділитись, тому і обирають варіанти з фарбою, як більш ніж непогану альтернативу. До того ж приваблює різноманітність кольорової палітри, яку можливо оформити завдяки барвникам. Ви можете за хвилину зробити той колір, який вам потрібен, без довгих пошуків у магазині.

Фарба може наноситися безпосередньо на стіни або на шпалери. Це швидкий та зручний спосіб зробити кімнату яскравішою. А головне, це все можливо зробити самостійно. Фарбування доволі проста процедура. Хоча потрібно взяти до уваги, що фарби розрізняються за складом, тому вони можуть мати різні характеристики і не завжди підходять для житлових приміщень. Але це все дуже просто передбачити, якщо уважно подивитись на маркування фарби та її склад. Деякі фарби можна мити, інші ні, також сучасні фарби можуть використовуватись навіть у вологих приміщеннях, у тому числі – ванній кімнаті, виступаючи непоганою альтернативою плитці.