Однією з найбільш важливих атрибутів дитинства є казка. Мабуть, немає такої людини, яка б не згадувала з приємністю дитячі роки, коли вечорами батьки читали яку-небудь цікаву казочку. На жаль, з роками добрі народні казки надокучають, хочеться чогось новенького. Дитячий портал “Дерево Казок” підготував підбірку цікавих казочок, які вас здивують та зацікавлять. Усі казки Ви зможете знайти і безкоштовно прочитати в каталозі порталу – https://derevo-kazok.org/.

  • Таке й гірше за таке (грузинська казка).

Казка про чоловіка, який знайшов золото, та злякавшись, що цар його за це покарає, віддав усі монети попові. Так би і пройшло багатство повз, якби не розумна і кмітлива дружина. Вона не лише знайшла вихід із ситуації, але й покарала жадібного попа.

  • Лиха доля (італійська казка).

Народна казка про пригоди принцеси, яка мала лиху долю. Через це їй довелося не лише піти з дому, а й зазнати чимало поневірянь. На щастя, її біди та нещастя закінчилися, оскільки їй вдалося знайти свою долю.

  • Скупий тесть і хитрий зять (чеська казка).

Казка про чоловіка, який шукав по світу якби заробити на життя. Довго він бідував, з харчу на харч перебивався. Аж тут йому зустрівся один купець, який дав себе ошукати. Так сталося, що пізніше цей чоловік одружився з дочкою цього купця. Через давню образу купець надумав зжити свого зятя зі світу. Пороте зробити це йому так і не вдалося.

  • Миша й жаба (таджицька казка).

Казка про мишку, яка полюбляла слухати, як співає жабка. Та врешті сталася одна пригода, через яку жаба перестала співати та затаїла на свою слухачку велику образу.

  • Їжак і сонце (болгарська казка).

Казка про Сонце, яке надумало одружитися. Покликало воно на весілля усіх звірів, проте їжака довго не могло знайти. Нарешті знайшло воно їжака. Проте, після розмови зі звірятком передумало грати весілля. Як гадаєте, що ж такого сказав сонечку їжачок?