Кожна доросла дитина має власне сексуальне життя. Просто хтось справжнє, а хтось — нафантазоване.

Думки про секс, перша закоханість, поцілунки потайки є складовою частиною дорослішання. Батькам потрібно змиритися, що “малюк” вже не грається іграшками, хіба що задивляється на “дорослі”. І вже задача матері та батька розповісти дитині про методи контрацепції, допоки не стався секс в перший раз. З цим у дорослих, на жаль, виникають труднощі.

Отже, заручившись підтримкою експертів з компанії “Дюрекс”, ми дамо кілька порад, як розпочати розмову по-дорослому та як правильно реагувати на знайдені у кишені підлітка презервативи.

З чого почати бесіду

Немає універсального алгоритму. Тільки батьки знають підхід до власного чада та, звісно, мають власне бачення сексуальної просвіти. Та якщо ви вже знайшли куплені презервативи у шухляді чи кишені, відтягувати з лікнепом немає куди.

Не лякайтеся: кондоми не завжди свідчать, що розпочато статеве життя. Багато підлітків купують презервативи через цікавість, про всякий випадок тощо. Така поведінка в межах норми. Вчасна розмова може убезпечити від необачних кроків у надто ранньому віці. Тож все в ваших дорослих руках.

Що казати про контрацепцію

Розповідайте все, що знаєте. Через призму власного досвіду, не цитуючи “Вікіпедію”. В інтернеті підліток і без вас відшукає інформацію, що цікавить. Тут скоріше потрібна порада, настанова, ваша власна доросла думка, розвіювання міфів. Не читайте нотацій та не залякуйте дитину: її перші кроки у доросле життя не мають супроводжуватися страхом.

Якщо маєте сина, розмову, як підібрати презервативи за розміром краще довірити батькові. А про ризик завагітніти і як це відбувається краще розкаже мати доньці. Хоча і з хлопцем також важливо говорити про небажану вагітність, бо відповідальність за скоєне покладається на плечі батьків з обох сторін.

Звісно, не оминайте ризик підхопити хворобу. Доречно згадати про інфекції, що передаються статевим шляхом та небезпечні захворювання, які потім потребують тривалого лікування. Не оминайте і смертельний СНІД. Одночасно наголосіть, що саме презерватив, який ви знайшли у підлітка, і є тим захисним бар’єром у дорослому житті.

Розповідати потрібно і про інтимні гелі. Вони знадобляться дівчині, адже перші спроби сексу можуть виявитися сухими. Аби юна леді не переживала неприємні відчуття та біль, варто наголосити на важливості зволоження. Як варіант підійде інтимна гель змазка durex play sweet strawberry 50 мл - зручний засіб, який дівчина може носити у кишені з кондомами. Про всяк випадок.

І саме ви маєте подбати про те, щоб підліток мав все необхідне. Виділяйте на це кошти, або мовчки підкладіть засоби захисту до шухляди.

Не затягуйте бесіду з дорослою дитиною до нових віників. Вона все одно дізнається про секс. Просто джерелом інформації стануть неякісні фільми, розповіді однолітків та власні експерименти.