Фунти стерлінгів вважаються найпопулярнішою валютою після долара і евро. Найчастіше нею користуються бізнесмени, що інвестують у бізнес-проекти Великобританії та США, а також туристи. Тому багатьох цікавить питання, де найкраще обміняти валюту.

Роль фунта на світовому ринку

Хоча курс фунта стерлінгів не впливає на світовий ринок, це досить популярна валюта. Коливаннями на ринку можуть зацікавитися гравці на біржах, аби вдало скласти угоди, прогнозуючи ймовірні зміни. В нашій країні її вартість найбільше турбує туристів, що планують відвідати Британію. Тому вигідний обмін фунтів на долари і навпаки важливий як для звичайних громадян, так і для бізнесменів. Несподіванки не буде — курс даної грошової одиниці залежить від загальних факторів для будь-якої валюти:

  • Політична та економічна ситуація в країні.
  • Рівень безробіття та інфляції.
  • Показник ВВП.
  • Об'єм державного боргу.

Значних змін курс фунта зазнав після проведення у Британії референдуму — його вартість дещо знизилися. Але загалом останні роки валюта займає досить стабільну позицію на світовому ринку. Тим не менше, курс може змінюватися майже щодня, тому варто слідкувати за коливаннями та прогнозами на майбутнє.

Де обміняти фунти на долари

Громадянам, які вирішили відвідати Британію, варто міняти долари на фунти в Україні. Гривні взагалі буде дуже важко обміняти в цій країні, тому враще заздалегідь приготувати готівку у фунтах, доларах або євро. Кількість валюти не лімітовано, отже можна взяти з собою будь-яку суму. Або перевести гроші на картку. Крім того, є ще декілька фактів, які варто знати до від'їзду у Великобританію:

  • Обмін валюти в Британії здійснюється лише за наявності паспорта.
  • Дізнатися курс фунта до гривні майже неможливо, тому що більшість установ цієї країни не співпрацюють з гривнею.
  • Банківську картку краще обрати за найкращим курсом.
  • Отримати готівку краще у відділенні банку, аби збій у роботі банкомату не призвів до втрати і блокування картки.

Обміняти гривні та іншу валюту на фунти навіть в Україні досить непросто. Операцію можна здійснити у відділеннях банків або стаціонарних та онлайн-обмінниках. Оскільки далеко не всі сервіси співпрацюють з фунтами, не завжди можна знайти гідний обмінник з гарними пропозиціями. Тому варто подивитися декілька сайтів, а також проаналізувати динаміку змін на сайті НБУ, щоб вибрати кращий курс обміну на момент здійснення угоди.