З чого випливає постійно наростальна цікавість до використання відновлюваних джерел? Фотовольтаїка — це переваги та недоліки, які необхідно враховувати, перш ніж приймати остаточне рішення про інвестиції в домашню електростанцію. Розвитку цього рішення сприяла поправка до закону про відновлювані джерела енергії.

Що таке сонячна енергетика?

Часто звана екологічною енергією сонячна енергетика — це не що інше, як перетворення сонячного світла на струм. Це робиться за допомогою спеціальних модулів (в народі званих сонячними панелями), встановлених найчастіше на даху. Модулі побудовані з осередків, з’єднаних послідовно, які генерують струм.

сонячна енергетика

Переваги

Переваги сонячних батарей solar garden незаперечні, особливо якщо врахувати суму рахунків за електроенергію. Давайте детальніше розглянемо переваги установки.

Незалежність від підвищення цін на електроенергію

Ніхто не любить чимраз вищі рахунки, які обтяжують домашній бюджет. Сонячні батареї дають незалежність від зростання цін на електроенергію впродовж наступних 40 років. Отже, це економічне рішення.

Джерело енергії безкоштовно

Енергія, отримана від сонця, безкоштовна й належить до поновлюваних джерел. Це означає, що у вас є необмежений доступ до неї.

Екологічний спосіб отримання електрики

Одною з найбільш часто підкреслених переваг сонячної енергії є низька шкода довкіллю. Що це означає? Під час постійного виробництва струму установка не виділяє CO₂, тобто не втручається в довкілля й не виробляє шкідливих для людини та тварин речовин. Панель також не виробляє опадів, і для їх правильного функціонування не обов’язково потрібна вода.

Фінансування для встановлення

Нині можлива фінансова підтримка у вигляді субсидій і кредиту з низьким відсотком на покупку й монтаж фотоелектричних пристроїв. Таку можливість дає державна програма.

Надлишки струму, які ви завжди можете використовувати

Кількість виробленої енергії варіюється залежно від сезону. Ви можете отримувати надлишковий струм, який можливо передати в зовнішню енергосистему. Ви отримаєте надлишок у період зниження ефективності сонячних панелей.

Низька інтенсивність звуку

Робочі панелі тихі, що робить їх ідеальними для щільно забудованих районів. Тільки інвертор виробляє звук на висоті до 18–25 дБ, що нагадує людський шепіт.

Надійність фотоелектричної установки

Спочатку панелі використовувалися для живлення супутників і космічних зондів, тобто для роботи в складних умовах. Як це стосується домашніх умов? Стандартна гарантія становить 25 років, але панелі хорошої якості працюватимуть до 40 років.

сонячна енергетика

Швидка установка панелей

Установка фотоелектричної установки займає 2–3 дні. Крім того, якщо потужність панелей не перевищує 50 кВт, а вся конструкція не перевищує 3 метри, вам не потрібно звертатися за дозволом на будівництво.

Різноманітність монтажу

Фотоелектричні панелі можуть бути встановлені не тільки на даху будинку, але й на землі та прилеглих будівлях, таких як гараж або господарські об’єкти.

Енергетична безпека

Перевага — це впевненість у покритті попиту на електроенергію в майбутньому. Це також дає вам можливість стати незалежними від зовнішніх постачальників електроенергії.

Немає перебоїв у подачі електроенергії

Фотоелектричні панелі сконструйовані у такий спосіб, щоби виробляти електрику незалежно від атмосферних умов. Це означає, що ніколи не відбувається повного зниження виробництва струму (за винятком ночі). Крім того, установка працює й у місцях, віддалених від ліній електропередачі.

Відсутність трудовитрат

Правильно спроєктована і встановлена установка на щоденній основі практично не вимагає втручання з вашого боку, оскільки вона не потребує технічного обслуговування.