З 2019 року порядок продажу майна боржників банкрутів регулюється Кодексом з процедур банкрутства, а реалізацію майна регулює Постанова КМУ від 2 жовтня 2019 № 865.

З 21 жовтня 2019 року майно збанкрутілих фізичних та юридичних осіб продають тільки через «Прозорро.Продажі».

За діяльність електронної торгової системи з реалізації майна боржників банкрутів відповідає ДП «Прозорро.Продажі».

На електронних торгах здійснюється продаж як рухомого майна, так і нерухомого: будівель, комерційної та виробничої нерухомості, бізнес-центрів та ТРК, майнових комплексів тощо.

Організовують такі торги арбітражні керуючі. Для того, щоб розпочати роботу в системі арбітражні керуючі укладають договір про співпрацю з електронним майданчиком. У цій дворівневій системі зареєстровано понад 40 приватних електронних майданчиків, тож користувачі електронної торгової системи можуть сміливо розраховувати на кваліфікаційну консультацію та допомогу в роботі з системою.

Всі акредитовані електронні майданчики можна знайти за посиланням https://prozorro.sale/pokupcyam.

Актуальні лоти з реалізації майна боржників банкрутів - можна знайти тут

Як стати учасником аукціону?

Взяти участь в аукціоні може як фізична, так і юридична особа. Для участі потрібно:

  • обрати акредитований електронний майданчик у системі «Прозорро.Продажі» та зареєструватися;
  • сплатити гарантійний внесок у розмірі 10% від початкової ціни майна;
  • виконати додаткові умови (за наявності), які визначило законодавство.

До електронних торгів учасника допускають одразу після підтвердження оператором сплати гарантійного внеску. Далі учаснику надсилають унікальне посилання на сторінку торгів. Вся інформація, що стосується особи, що бере участь в аукціоні є анонімною до кінця торгів.

Заявки починають приймати одразу після публікації оголошення. Час завершення приймання заявок встановлює система. В особистому кабінеті учасник може поставити питання організатору торгів або поцікавитись технічними характеристиками майна, що продається. Також учасник може відредагувати або скасувати свою заявку до кінцевого терміну приймання заявок на участь у торгах.

Юристи компанії «EZakupivli» рекомендують наступне:

1. Перевірити інформацію про майно

Юристи зазначають, що перед купівлею будь-якого майна необхідно якнайдетальніше перевірити всю наявну інформацію про боржника банкрута, в тому числі й судові процеси, в яких брав участь боржник банкрут. Цю інформацію можна вільно знайти на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

2. Ознайомитися з предметом продажу

Учасник має право знати про всі судові спори, вимоги від кредиторів, майнові характеристики, правовстановлюючі документи тощо, тож учасник може подати запит організатору торгів щодо отримання зазначеної інформації. Обов’язково потрібна перевірка наявних арештів та заборон, які могли б перешкодити реєстрації майна на нового власника.

3. Ознайомитися з умовами торгів

Варто дізнатися про умови аукціону, порядок реєстрації та сплату гарантійного внеску, порядок подання документації, яка передбачається умовами торгів, заздалегідь. Якщо учасник не дотримуватиметься умов торгів, його можуть дискваліфікувати. У цьому разі гарантійний внесок (10% від початкової вартості майна) не повертається.

Якщо ви хочете стати учасником аукціону з продажу майна боржників банкрутів, вам необхідно отримати всі дані щодо боржника та майна, яке продається на аукціоні. Також потрібно дізнатися про всі умови та вимоги, які висуваються учасникам, або ви можете скористатися послугами юристів, які знаються на участі в електронних торгах.

Спеціалісти юридичної компанії «EZakupivli» пропонують - Комплексні послуги з купівлі майна на електронних торгах . Вам гарантується супроводження від початку й до закінчення торгів та реєстрації права власності. Фахівці компанії зможуть відповісти на всі ваші запитання та допоможуть не тільки взяти участь, а й стати переможцем аукціону. Відгуки про співробітників компанії Електронні Закупівлі .

Ми залишаємось з вами, поки це необхідно.