Різноманітність рослинного світу ще з давніх часів приваблювала любителів дикої природи і мандрівників. На їхньому шляху виникали незвичайні дерева і чагарники, квітучі рослини і густі трави, пророслі мохи та різноманітні водорості. Все багатство природи просто неможливо перерахувати, адже на сьогодні вченими-ботаніками зафіксовано більше 500 тис абсолютно різних видів рослин.

Поряд з дрібними рослинами, що проростають і живуть не більше одного сезону, зустрічаються і рослини-довгожителі. Йдеться про дерева-гіганти, що відрізняються між собою висотою стовбура разом з листяної масою, товщиною стовбура і кроною.

Пізнавальний інтернет-журнал Discover (оф. сайт https://discover.in.ua/) підготував ТОП-5 рейтинг найвищих дерев світу, які однозначно претендують на звання справжніх гігантів рослинного світу. Давайте познайомимось з ними ближче.

Секвойя звичайна

Справжня легенда Тихоокеанського узбережжя північноамериканського континенту – секвойя. Величний гігант не має рівних собі по висоті. Це найвище дерево на планеті, оскільки максимальна висота секвої – до 115 м і навіть більше. Такого розміру воно сягає не за одне століття, оскільки тривалість життя хвойного довгожителя може перевищувати 2 тис. років.

Наразі найвищий екземпляр секвої називається «Гіперіон». Його знайшли в 2006 р на півночі від Сан-Франциско в національному парку Redwood. Висота дерева становить 115,5 м.

Фікус бенгальський

Цей гігант росте в Бангладеші, Індії та Шрі-Ланці. Розростаючись, він здатний перетворитися на велике дерево, що займає кілька гектарів, має окружність крони довжиною 610 метрів.

Баобаб

Баобаби можуть сягати від 5 до 30 м заввишки. Діаметр стовбура становить близько 7-11 м. Одним із найвідоміших представників баобаба африканського є дерево з провінції Лімпопо в ПАР, що досягло 47 м в окружності і 15,9 м у висоту. На жаль, наразі це дерево розпалося на дві частини. Ймовірно, що тепер наймогутнішим баобабом є інше дерево з Південної Африки, яке сягає 10,64 м в діаметрі.

Вважають, що баобаби живуть по кілька тисяч років. Це важко перевірити, оскільки дерево не має річних кілець, але, проте, радіовуглецевий аналіз допускає такий вік і показує, що баобаб може прожити 5,5 тис років, а то й більше.

Ялиця Сибірська

Це вічнозелене дерево сімейства Соснові зустрічається в кедрових, мішаних, листяних, ялинових лісах і рідколіссі. У висоту може сягати 30 м. Дерево має не колючу зелену хвою, довжиною до 3 см. Термін життя кожної хвоїнки – до 10 років. Після відмирання на її місці залишається рубець.

Мексиканський кипарис

Кипарис мексиканський – вічнозелене дерево, що належить до сімейства кипарисових. У висоту дерево може сягати 30-40 м. Має широку пірамідальну крону. Кипарис погано переносить сухість повітря і грунту, чутливий до холоду.

Росте в Мексиці і Центральній Америці, а також в південних районах США. Окремі дерева досягають 1,6 м в діаметрі і віку 2000 років.

Більше цікавих фактів про все різноманіття флори нашої планети можна дізнатися на сайті журналу Discover в рубриці “Рослини” – https://discover.in.ua/plant/. Всього там зібрано матеріали більше ніж на 3000 цікавих тем. Досліджуйте світ довкола нас разом з Discover.