Все частіше і частіше сьогодні можна побачити дорослих людей, що купують або використовують розмальовки для дорослих. Пропонований асортимент цих розмальовок радує око і вражає своєю різноманітністю. У чому секрет все більшої популярності даної продукції? І на що орієнтуватися при виборі розмальовки? Як правильно нею користуватися?    

Випускати подібні розмальовки вперше, за офіційними даними, стали в Каліфорнії в 70-х роках минулого століття. Основна ідея розмальовок для дорослих в тому, що кожна людина - творець. Перш за все, творець свого життя. Це закладено в його психофізичної природі. Але, в силу особливостей виховання, дуже часто людина про це забуває і не використовує свої творчі здібності. Розфарбування допомагає людині згадати про свою творчу суті і почати повертати собі цю природну здатність творити.    

Починаэмо з розфарбовок

Дуже часто ми живемо під впливом деяких внутрішніх заборон, не проявляємо справжнього себе, своїх бажань, здібностей і можливостей. Тому часом нам складно почати що-небудь робити нове. Наприклад, відразу почати малювати свої картини. Ми говоримо собі, що не вміємо цього робити, що 'я не художник, куди мені ...'. Тим самим не даючи собі робити те, що цікаво. Розфарбування допомагає створити внутрішнє відчуття безпеки, так як малюнок вже заданий, щоб пройти комфортно для себе ці внутрішні заборони і обмежують уявлення, в онлайн розфарбовки можна пограти ось тут.    

При цьому людина сама вибирає матеріал, яким він буде розфарбовувати, вибирає і підбирає кольорову гаму, які він буде використовувати при розфарбовуванні. Це запускає внутрішній творчий процес.    

Роблячи вибір самостійно, людина приходить до того, що отриманий результат унікальний. Значить, в даній роботі можливо стикнутися зі своєю унікальною і неповторною картиною внутрішнього світу. Це в свою чергу запускає процес внутрішньої роботи людини по знайомству з собою, своїми справжніми бажаннями, з тим, що насправді з ним відбувається.    

Эмоції та фарба

Розфарбовка допомагає відреагувати ті емоції, які зараз є, висловивши їх через підбір кольору і самого малюнка. Всі малюнки розмальовок для дорослих наповнені безліччю символів. Починаючи розфарбовувати їх, людина може стикнутися зі своїм станом, висловити його, даючи собі можливість відреагувати те, що з ним відбувається, а значить, допомогти собі поміняти один стан на інше.    

Процес фарбовування допомагає також переключити свою увагу з зовнішніх чинників на внутрішній стан. Це призводить до того, що людина в процесі розфарбовування може розслабитися і відпочити емоційно. Тим більше, що малюнок, що складається з різних символів, цьому сприяє.    

Завершується процес готовим результатом, навіть якщо ви не розфарбували весь малюнок сьогодні. Є вже готова частина. І тоді приходить усвідомлення того, що можна великі завдання доробити на більш дрібні, реальні для виконання, а не вимагати від себе те, що неможливо виконати відразу. Коли ви бачите свій готовий результат, підвищується енергія, поліпшується самопочуття і настрій. Це сприяє зміцненню внутрішньої впевненості, а також підвищується мотивація до подальших досягнень і звершень. Ви відчуваєте натхнення, бажання творити і рухатися далі.    

Виходячи з усього мною написаного, може скластися ілюзія, що фарбування - якась панацея від усіх проблем. Це не так. Розфарбовка і процес її розфарбовування - гарний початок для чогось більшого і кращого в вашому житті. Це самодопомога собі, яка не замінить допомоги фахівців арттерапевтами.     Розфарбовування розмальовки не є арттерапією, так як арттерапія - це психотерапевтичний процес (в перекладі - процес лікування душі), з використанням творчих технік, в якому бере участь клієнт і психотерапевт. Це як чищення зубів - не замінить їх лікування в кабінеті у стоматолога. Тому важливо використовувати розмальовки в задоволення, при цьому не йти в них з головою, пам'ятаючи про те, що в житті є місце і для інших речей, з якими важливо розбиратися. Наприклад: в чому справжня причина мого напруженого стану?