Алкоголізм – це хвороба, яка може мати генетичне та психологічне підґрунтя. Вона розвивається дуже повільно і впродовж тривалого часу, тому довго її можуть не помічати. Як правило, до лікарів алкозалежні потрапляють вже тоді, коли в них сформувалася тяжка фізична та психологічна залежність від спиртних напоїв. Не менш тривалою буде і терапія алкоголізму. Існує безліч методик, які використовуються для лікування. Вони включають медикаментозні та психологічні процедури. У Києві пройти комплексне лікування алкоголізму можна в центрі Василенко (за посиланням можна ознайомитися із застосовуваними методами https://centervasilenko.ua/likuvannya-alkogolizmu).

Кодування

Метод кодування базується на зміні в підсвідомості пацієнта відношення до алкоголю. Така заборона може позбавити залежну людини від непереборної тяги до спиртних напоїв на строк не довше 1 року. Цей метод досить простий в застосуванні, але підходить не для всіх, оскільки має певні протипоказання.

Психотерапевтичні процедури

Психотерапія дозволяє створювати у алкозалежної людини нові звички. Тому пацієнт повністю змінює своє ставлення до проблеми. Він починає розуміти важливість здорового способу життя та вчиться поступово долати потяг до алкоголю. Всі проблеми та задачі людина вчиться вирішувати без допомоги спиртного.

Гіпноз

Цей спосіб лікування алкоголізму базується на використанні нейролінгвістичного програмування в підсвідомості пацієнта. З його допомогою в підсвідомості залишаються певні мітки-якоря. Для цього лікар може використати будь-який стимул. Для його пошуку проводиться індивідуальна робота з алкозалежним.

Призначення медикаментів

Певні лікарські засоби здатні створювати такі умови, коли спиртні напої більше не дають людині звичного відчуття ейфорії. Більш того, після їх вживання разом з алкоголем стан пацієнта різко погіршується. Усвідомлюючи це, людина самостійно відмовляється від подальшого вживання спиртних напоїв.

Різновидами медикаментозного кодування є:

  1. Ін’єкції. Пацієнту внутрішньовенно вводяться препарати, що містять дісульфірам. Це речовина, яка здатна накопичуватися в тканинах. Вона не шкідлива для організму за умови відсутності реакції з алкоголем. Якщо ж відбувається їх змішування, людина починає погано себе відчувати, частішає серцебиття, погіршується дихання.
  2. Імпланти. Це спеціальні капсули, які вшиваються під шкіру. У разі, якщо людина вип’є навіть невелику дозу спиртного, вони починають діяти, провокуючі нудоту, підвищення температури тіла, приступ задухи та інші негативні відчуття.

Максимальний ефект здатне забезпечити комбінування  медикаментозних та психологічних методик. Але й такі процедури не гарантують ефекту, який буде зберігатися впродовж всього життя. Відгуки про центр Василенко підтверджують ефективність комбінованого підходу до лікування (ознайомитися з ними можна тут https://centervasilenko.ua/otzyvy). Саме такий підхід до терапії алкозалежності знижує ризик рецидиву у пацієнтів.