Кліматичне обладнання сьогодні активно використовується у житлових приміщеннях. На ринку представлений великий вибір моделей з різними функціями та характеристиками. Прилади допомагають створювати комфортний мікроклімат, підтримувати потрібний рівень вологості, очищувати повітря. Тож якими бувають побутові кондиціонери?

Мобільний кондиціонер.

Цей тип ще називають підлоговим. Порівняно компактний агрегат на коліщатках, який можна використовувати де і коли зручно, а на зиму ховати в комору. Здається простота установки та порівняно низька ціна має зробить такі кондиціонери дуже популярними. Але від покупки такого девайса краще утриматися.

По-перше, у більшості приміщень не вийде знайти зручного місця, тому «труна на коліщатках» буде мішатись під ногами та псувати інтер'єр. По-друге, кондиціонеру необхідно викидати назовні гаряче повітря через трубу. Вона виглядає неестетично сама по собі, та ще й практично несумісна з пластиковими вікнами. По-третє, подібні кондиціонери витрачають багато енергії, сильно шумлять і при цьому охолоджують на третину менш ефективно, ніж інші системи такої ж потужності.

Наприклад, США виробників мобільних кондиціонерів зобов'язали вказувати на упакуванні два значення: загальну потужність та реальну - різниця між ними сягає 25—30%. Річ у тому, що частина охолодженого повітря блок використовує для власного охолодження і потім викидає його на вулицю. Це створює навколо зону зниженого тиску: в приміщення втягуватиметься тепле повітря з вулиці та сусідніх приміщень.

Віконний кондиціонер.

Всі елементи цього пристрою об'єднані в одному корпусі, який встановлюється на вікно без спеціальних інструментів. Гаряча половина контуру стирчить назовні, а холодна знаходиться у кімнаті. Можливо, це виглядає не дуже презентабельно, але не треба свердлити стіни. Такі кондиціонери зазвичай досить галасливі та не дуже потужні, але для кімнати 15-16 м2 цілком підійдуть і їх можна підключати до звичайної розетки.

Проблема лише в тому, що з сучасною українською дійсністю така конструкція несумісна: за задумом ці кондиціонери встановлюють у вікна зі зсувними стулками (такі вікна популярні в США). Звичайно, можна продовбати в стіні отвір за розміром кондиціонера і вбудувати його туди, але в міських багатоповерхівках це навряд можна зробити.

Спліт-система.

Спліт-система – найпоширеніший вид побутових кондиціонерів. Спліт-система складається з двох блоків: один розміщують зовні приміщення, другий – усередині. Так досягається максимальна ефективність, коли гарячі компоненти не заважають охолодженню і рівень шуму знижується до мінімуму.

Зовнішні блоки спліт-систем виглядають приблизно однаково, а ось внутрішні відрізняються сильніше. Окрім білих настінних блоків бувають різні дизайнерські варіації. Компанії, на кшталт Hisense, експериментують із кольорами та нестандартними формами. Samsung розробила пластиковий корпус із перфорацією, щоб уникнути шкідливих для здоров'я протягів. А LG виготовляє дизайнерські плоскі блоки, які дозволяють замаскувати кондиціонер під картину чи дзеркало.

Ще бувають касетні спліт-системи. Але у малогабаритних квартирах їх встановлюють рідко — для цього потрібна підвісна стеля, яка забирає від висоти кімнати 20—30 сантиметрів. А ось для приватних будинків та офісів це гарне рішення, тому що блок можна розмістити в центрі великого приміщення для рівномірного охолодження. А ще за підвісною стелею можна приховати всі комунікації, щоб не ховати кабелі та трасу кондиціонера всередину стін.

Мультіспліт-система.

Це теж саме, що й спліт-система, але зовнішній блок значно потужніший і до нього підключається два-чотири внутрішні блоки, а не один. Такі системи зазвичай досить дорогі, і іноді дешевше купити кілька окремих спліт-систем ніж одну централізовану. Але, якщо ви живете в міському будинку, де можна вішати зовнішні блоки лише у спеціально відведених місцях, у вас може не бути іншого вибору.

А більш детально про побутові системи кондиціювання, ви можете ознайомитися на сайті компанії "Ремонт оселі" https://remontoseli.com.ua/air-conditioning.html.