Успішне просування сайту на сьогоднішній день залежить від великої кількості факторів. Якщо узагальнити, всі чинники можна розділити на 3 групи: технічні, контентні, зовнішні. До технічних можна віднести: валідність коду, швидкість завантаження сторінок, семантичність верстки. До контентних належать: кількість та якість текстів, наявність зображень та відео-контенту, а також входження та частота ключових слів. Безліч вебмайстрів та власників сайтів концентруються тільки на оформленні та наповненні сайту, забуваючи про третю групу – покращення зовнішніх факторів (соціальні сигнали та посилальний профіль).

У цій статті ми розглянемо основні типи посилань, яких достатньо для просування більшості білих проектів на території СНД. Серед основних видів посилань можна виділити: статейні посилання, крауд-маркетинг, посилання з каталогів і довідників (сабміти). Здобувати кожен з цих типів лінків можна як самостійно, так і за допомогою агентства з SEO-просування та лінкбілдингу. Для самостійної побудови посилального профілю необхідно мати певні знання, тому що неякісний лінкбілдинг може тільки нашкодити проекту.

Статейні посилання

Такі посилання є окремою статтею на сторонньому сайті або блозі, копірайтер пише текст під обрану вами тему і органічно розміщує всередині тексту посилання на ваш проект. Такі посилання є основними в лінкбілдингу і приносять найбільшу користь та ефект при правильному підході.

Рис. 1. Приклад розміщення посилання в окремій тематичній статті

Отримувати їх можна за допомогою спеціалізованих бірж, таких як: Collaborator, PRPosting, PRNews, або звернувшись до агентств, що пропонують комплексне нарощування маси посилань, наприклад — Embo.com.ua. При проставленні таких посилань важливо підготувати якісний текст, розмістити у ньому ключові слова, додати тематичні зображення та після розміщення перевірити індексацію.

При підборі донора звертайте увагу на: 

  • тематику сайту-акцептора;
  • кількість трафіку із пошукових систем;
  • індексацію статей;
  • силу посилального профілю;
  • у вихідних посилань з донора (заспамленность);
  • регіон, під який зроблено сайт.

Професійні SEO-фахівці та команди враховують кожен із вищеперелічених пунктів при доборі, а також ряд інших, складніших, але не менш значущих критеріїв.

Крауд-маркетинг

Якщо ви раніше відвідували інтернет-форуми та майданчики, де користувачі можуть вести відкриті обговорення тих чи інших тем, швидше за все ви бачили як люди на них рекомендують один одному різні товари або послуги для вирішення проблеми. Крауд-маркетологи займаються розміщенням посилань на таких майданчиках: знаходять відповідні форуми та обговорення, після чого під виглядом звичайного користувача залишають свій коментар рекомендуючи ваш проект. Дуже важливо робити це максимально природно, щоб решта користувачів не здогадалася, що це повідомлення є прихованою рекламою продукту.

Рис. 2. Приклад розміщення крауд-посилань на форумах

Такий тип посилань відрізняється низькою вартістю, але при цьому меншим ефектом. Для отримання результатів необхідно щомісяця розміщувати від 50 крауд-посилань на ваш сайт. Замовити крауд-посилання також можна у агентств з лінкбілдингу та приватних фахівців на фріланс-сайтах.

Посилання-сабміти: каталоги, довідники, профілі

Одним із менш популярних, але не менш значущих типів посилань є сабміти, які розміщуються на тематичних каталогах компаній, у довідниках або профілях користувача. На сьогоднішній день, існує безліч подібних ресурсів, де не тільки є можливість отримати непоганий беклінк, але й підвищити впізнаваність назви свого сайту та отримати клієнтів. Ці посилання можна ставити самостійно, зазвичай це не вимагає витрат з вашого боку. Але результат від них можна буде спостерігати лише за масового та стабільного підходу — одне або кілька посилань не дадуть очікуваного ефекту у вигляді зростання позицій.

Рис. 3. Приклад розміщення посилання-сабміта

При розміщенні варто орієнтуватися на регіональність каталогу, насамперед використовувати майданчики вашого міста, регіону чи країни. Не варто забувати, що багато подібних сайтів приховують посилання для Google за допомогою атрибуту rel="nofollow", тому варто заздалегідь перевірити, яке посилання ви отримаєте та орієнтуватись насамперед на dofollow-беклінки.