Фібру, як армувальну домішку до будівельних сумішей, використовували ще здавна. У свій час і в різних країнах вона була різною. Древні єгиптяни для будівництва пірамід в якості зміцнювальної фібри використовували овечу вовну, в середньовіччі такою домішкою слугувала солома та інша рослинна сировина.
Новітні технології полімеризації надали суттєвого розвитку і в будівельній сфері. В наш час найбільш затребувана фібра для бетону https://fibermix.ua/ua/polymer-fiber це поліпропіленова фібра.
Для чого використовують поліпропіленову фібру
Полімерна фібра - це мультифіламентний наповнювач, який сприяє зміцненню будівельних розчинів завдяки своїм армувальним якостям. Рівномірно розподіляючись в суміші, волокна фібри надають бетону тривимірну армувальну структуру, яка запобігає зламу, виключає утворення тріщин та запобігає усадці.
Фібра з полімеру стала відмінною заміною сталевій арматурі в будівництві. Вона зручніша в застосуванні, спрощує роботу з укладання будівельних сумішей. Основні переваги:
- збільшення ударної міцності;
- високий коефіцієнт міцності на вигин;
- унеможливлює появу корозії;
- легка в застосуванні;
- стійка до хімічного впливу кислот, лугів та інших агресивних сполук;
- стійка до температурних перепадів;
- знижує до мінімуму появу осадових тріщин та мікротріщин при висиханні;
- підвищує зносостійкість бетону тощо.
Застосування та орієнтовні витрати поліпропіленової фібри
Волокна поліпропіленової фібри бувають різної довжини. Ці варіації розмірів дають можливість підібрати фібру для різного виду робіт найбільш ефективно. Відомий виробник фібри для бетону «FiberMix» багато років профільно займається виробництвом полімерної фібри і пропонує продукцію для мікро- і макроармування.
Волокна мають довжину від 2 мм до 100 мм. Чим коротше ворсинки в масі, тим вона пластичніша. Так, для тонкошарових штукатурок і рельєфних елементів декору застосовують мікрофібру з довжиною волокна до 10 мм. Для пористого легкого бетону підійде фібра з волокном до 30 мм. Для монолітних бетонів, стяжок промислового значення, дорожнього покриття використовують макрофібру з довгими волокнами від 30 мм.
Сьогодні в будівельній справі використовують як готові сухі суміші фібробетону, так і окрему суміш полімерної фібри, яку потрібно додавати до цементу в рекомендованій пропорції. В будь-якому випадку, при приготуванні розчину необхідно слідувати інструкції. Дозування та витрати фібри залежать від призначення розчину, тому сильно варіюються. Орієнтовний обсяг витрат: для мікрофібри - 0,4-0,9 кг/м3 бетону; для конструкційної фібри при виробництві монолітного бетону - 1,8-4 кг сухої полімерної фібри на 1 м3 бетонної суміші.