Як дрібні, так і серйозні порізи та рани є частиною нашого повсякденного життя та життя наших близьких. Їх лікування зазвичай не викликає проблем, якщо ми дотримуємося найважливіших принципів лікування ран. Також варто знати деякі способи швидше загоєння ран і знати, як запобігти рановій інфекції.

Вигідно купити засіб для загоєння ран в Україні ви можете на сайті Здорова родина вже зараз!

Що таке рана?

Відповідно до визначення, рана – це будь-яке порушення безперервності шкірного покриву. Воно може вражати епідерміс та/або перші кілька шарів шкіри або проникати набагато глибше в тканини, такі як м'язи, судини, сухожилля або кістки. Час загоєння багато в чому залежить від глибини рани.

Препарати для важких ран

Препарати для загоєння ран сприяють регенерації шкіри при ранах, виразках та пролежнях. Шкіра, як зовнішній шар, що захищає тіло та органи, зазнає численних ушкоджень. При виявленні уражень шкіри слід застосовувати засоби для загоєння ран. Ви можете вибрати мазі (наприклад, Бепантен), пов'язки (наприклад, Гідросил), креми, гелі (наприклад, Куріозин), аерозолі, бальзами (наприклад, Авілін). У цій категорії також можна знайти препарати від опіків (наприклад, пантенол, термкул).

Правильно підібрані засоби для швидкого загоєння ран мають антибактеріальні, протизапальні та регенеруючі властивості – прискорюють утворення нових клітин та відновлюють пошкоджений епідерміс. Препарати для швидкого загоєння ран можуть містити різні активні речовини, такі як протизапальні олії, зволожуюча гіалуронова кислота, антисептичні іони срібла, вітаміни-антиоксиданти та інші. Садени та інші дрібні поверхневі рани гояться швидше, якщо використовувати мазі з антибіотиками (наприклад, Банеоцин).

В даний час ви можете знайти безліч препаратів, які сприяють загоєнню ран. Вибір правильного засобу може бути проблематичним. Не варто використовувати їх усі одночасно, краще зосередитися на виборі потрібного залежно від стадії загоєння рани.

Вплив дієти на загоєння ран

Велике значення має правильна дієта, особливо під час лікування хронічних, великих чи інфікованих ран. Варто звернути увагу на вміст у стравах вітамінів А, С та Е, цинку, селену, білка та аргініну. Ці компоненти дуже важливі для правильного функціонування імунної системи та виробництва лейкоцитів. Вітамін С необхідний для виробництва колагену, вітамін Е має властивості видалення вільних радикалів, присутніх у рані.