Зараз тільки й розмов, що про нову соціальну мережу. Наша команда вже кілька тижнів дивиться на неї зсередини і вже встигла закохатися. Що таке Clubhouse, як він може вплинути на it рекрутинг і чи варто рекрутерам звернути на цю мережу увагу, розповідаємо в статті.
Що це таке?
Clubhouse - нова аудіо соціальна мережа, яка дуже швидко набирає обертів. Всередині ви можете фоловити інших людей і створювати кімнати з ними. У кімнаті ви спілкуєтеся голосом і до вас можуть приєднатися всі, хто вас фолловить.
Її відмінність від інших соц.мереж - жодних картинок, відео, текстів. Тільки формат голосового спілкування.
Усередині додатка можна знайти багато клубів і кімнат за інтересами. І на такі дискусії ви можете приходити просто послухати (як радіо, але на цікаві вам теми) або ж підняти руку і тоді вас додадуть на сцену і дадуть мікрофон. Таким чином ви можете залити запитання спікерам або поділитися своїм досвідом.
Як Clubhouse може бути корисний компаніям?
Ми слухали інтерв'ю з кількома фаундерами продуктових ІТ-компаній, і вони користуються попитом. Бачили серед слухачів ІТ-фахівців, які могли поставити безпосередньо CEO, CTO, Tech Leaders питання, що цікавлять: про процеси, цілі компанії, відбір кандидатів і багато іншого.
Це чудова можливість для компаній стати ближче до кандидатів і таким чином транслювати свої цінності. Таке спілкування, на наш погляд, допомагає це зробити краще і швидше, ніж статті / пости / подкасти.
Тому ідейним компаніям і стартапам дуже рекомендуємо придивитися до цієї соціальної мережі.
Також це буде корисно тим компаніям, які вже драйвлять професійні ком'юніті. Спілкування в Clubhouse може замінити вебінари та прямі ефіри. Там зустрітися і почати спілкуватися набагато простіше, також простіше залучати і нарощувати аудиторію.
Як Clubhouse може бути корисний рекрутинговим агенціям в Україні?
Ян Тегзе у своїй статті нещодавно написав приклади, як можна шукати людей на Clubhouse. Ми перевірили його способи на практиці та доповнили своїми:
1. Пошук актуальних кімнат за допомогою оператора site. Приклади:
site:joinclubhouse.com Marketing
site: joinclubhouse.com intitle: "marketing strategies"
Так ви можете знайти клуби та кімнати за інтересами. Пошук за людьми поки що не працює.
2. Внутрішній пошук
Усередині застосунку за ключовими словами ви можете знайти клуби і подивитися учасників. Наприклад, за словом "DevOps" ми знайшли клуб, який складається з 1.1 тис. осіб. Якщо ви займаєтеся міжнародним рекрутингом, вам точно варто придивитися подібним до ком'юніті.
3. Пошук за фоловерами
На наш погляд це найкрутіший спосіб пошуку людей на зараз. Наприклад, зайдіть на профіль друга дизайнера і подивіться, кого він фоловить і хто фоловить його. З нашого досвіду, там виявилося дуже багато дизайнерів. Багато учасників пишуть свою позицію в bio і цю інформацію одразу можна побачити.
Якщо ми знайшли людину на Clubhouse, що робити далі?
Якщо ви знайшли людину, то ваші дії аналогічні, як і з іншими соціальними мережами.
- можна знайти людину за ім'ям і прізвищем в LinkedIn, у Google подивитися інші її акаунти та інформацію.
- У bio є можливість підключити посилання на Instagram і Twitter, можна перейти на них. Ходять чутки, що скоро така ж кнопка з'явиться і для Linkedin.
- пошук за фото теж ніхто не скасовував.
На кого рекрутерам варто підписатися?
Зараз далеко не всі відомі спікери з нашої сфери є на Clubhouse, але думаємо це скоро зміниться. На старті рекомендуємо підписатися, як мінімум, на:
Hung Lee @hunglee
Jan Tegze @jantegze @jantegze
Louise Triance @louisetriance
Stephen O'Donnell @stephenodonn
Johnny Campbell @johnnycampbell
Клуб для рекрутингових агенцій IT
Ми командою поки придивляємося до цієї соціальної мережі та плануємо провести першу зустріч. Цілком можливо це призведе до створення клубу для українських рекрутерів, де у відкритій атмосфері можна обмінюватися ідеями та інсайтами. Coming soon...
А поки що вивчаємо платформу далі та плануємо більш детальний огляд додати до наших курсів із сорсингу.