Виконання будь-яких ремонтних робіт у ванній кімнаті пов'язане із певними труднощами. Адже це невелике стиснене приміщення буквально перенасичене системами інженерних комунікацій та сантехнічним обладнанням. Подібна завантаженість простору явно ускладнює проведення всіх ремонтних робіт. Крім того, у ванній кімнаті постійно формується специфічний мікроклімат із різкими перепадами рівня вологості та температур. А такі несприятливі умови ще й накладають певні обмеження у виборі оздоблювальних матеріалів для цього приміщення.

009595_1_1.jpg

Проте все це зовсім не означає, що проведення там ремонту самотужки неможливе. Але при цьому доведеться вирішувати одразу кілька завдань. До них відносяться:

  1. Формування сучасного та привабливого зовнішнього вигляду приміщення.
  2. Створення необхідних умов для граничної функціональності як сантехнічного обладнання, так і ванної кімнати.
  3. Забезпечення максимального рівня безпеки.

Ремонтні роботи в цьому специфічному приміщенні можна виконати за двома основними напрямками:

  1. Косметичний ремонт. При цьому варіанті виконуються найпростіші перетворення, тобто: оновлюється обробка, замінюються деякі проблемні вузли сантехніки, виправляються огріхи попереднього ремонту тощо.
  2. Ремонт капітальний. Це більш глобальні ремонтні реформи і зазвичай ремонт починається практично з нуля.

Незалежно від виду майбутнього ремонту – послідовність майбутніх діянь виглядають так:

  1. Планування майбутніх робіт. Для цього цілком достатньо начерку плану робіт довільної форми, списку замінної сантехніки або її вузлів та перелік необхідних матеріалів.
  2. Підготовчі заходи. Усі дефектні поверхні реставруються чи замінюються новими покриттями.
  3. Влаштування або реконструкція гідроізоляції. Гідроізоляції приділяють особливу увагу, тому що від її цілісності залежить можливість затоплення сусідів.
  4. Ремонтні та монтажні роботи з комунікаціями. Елементи інженерних комунікацій можуть повністю замінюватися, так і реставруватися вибірково.
  5. Роботи електротехнічного характеру. Стару електропроводку, вимикачі та розетки необхідно безжально замінити, тому що від них залежить безпека всіх мешканців квартири.
  6. Оздоблювальні роботи. Це наступний етап після проведення всіх робіт із комунікаційними мережами. Ремонтовані поверхні готуються до обробки та проведення фінішних робіт.
  7. Монтаж сантехніки та влаштування систем вентиляції. На підготовлені місця встановлюється сантехніка та перевіряється працездатність вентиляції. Якщо функціонування вентиляції залишає бажати кращого, доведеться зробити її примусовою.

Після складання плану та повного осмислення майбутніх робіт необхідно визначитися з вибором оздоблювальних матеріалів. Для ванної кімнати рекомендуються такі варіанти обробки її поверхонь.

Стелі

Відмінним рішенням буде встановлення натяжних стель і особливо дзеркальних.
Банальне фарбування стелі цілком можливе, але воно вимагає ідеального стану його поверхні.
Можна використовувати для обшивки стелі ПВХ панелі. Стелі з таких панелей дуже популярні, хоч і «з'їдають» частину простору.

Рейкові стелі чудово підходять для ванної кімнати, так як виготовлені з алюмінію і абсолютно не бояться вологи. Крім того, їх поверхня може імітувати будь-які матеріали.
Монтують у ванній кімнаті та касетні стелі. Ці представники сімейства підвісних стель надзвичайно практичні. Вони зібрані із окремих плиток, які легко замінюються.

Стіни

Для їх обробки відмінно підійдуть такі матеріали:

  • Плитка
  • Мозаїчна панель
  • Натуральні матеріали
  • Панелі пластикові
  • Акрилові фарби
  • Деревина зі спеціальними просоченнями.

Підлоги

При облаштуванні підлог найчастіше використовують:

  • Плитку
  • Водостійкий ламінат
  • Коркові покриття
  • Наливна підлога
  • Натуральний камінь
  • Дерево.

Визначившись із матеріалами та закупивши все необхідне, можна сміливо приступати до ремонтних перетворень.