Генератор електричного струму, який працює від бензину чи дизельного пального є обов'язковим елементом якісного і стабільного електрозабезпечення. Особливо важливою є робота генератора під час нерегулярних чи непередбачуваних вимкнень постачання електроенергії в стаціонарній мережі. Але як приєднати генератор 220 вольт до будинкової чи квартирної мережі? Користувачі не завжди цікавляться цим питанням, вважаючи, що це – другорядне рішення. Проте без цих мінімальних знань, можна пошкодити генератор, фактично марно витрачаючи на його придбання чималу суму грошей.
Схема під'єднання генератора до будинкової мережі
Якщо є можливість і ресурси, краще звернутись для розв'язання цієї проблеми до професійних електриків. Однак таке підключення можна виконати і власними силами.
Найпростіший варіант – пряме підключення за допомогою ввідного перехідного провідника-кабелю. Схема підключення буде наступною:
- з генератора знімається напруга звичайним кабелем і передається провідником до будинку/приміщення звичайним виводом на двопровідниковий кабель;
- кабель приєднується до трипозиційного перемикача – триполюсника – де можна комутувати джерело енергії – генератор чи з зовнішня мережа;
- встановити триполюсник на щиток чи окремо, зі зручним доступом та відповідним заземленням.
Така схема є найдешевшою, проте вимагатиме дій користувача для перемикання. В разі зникнення струму з мережі, вручну перемикається постачання енергії з генератора. Перед цим треба вимкнути з домашньої мережі споживачів, робота яких не передбачена від генеруючого пристрою. Купити генератор та інші інструменти і обладнання, побутову техніку можна в інтернет-магазині budpostach.ua.
Складніша схема – встановлення пристрою автоматичного введення резерву або АВР-комутатора. Автомат АВР самостійно визначає з якого джерела зараз йде струм і за необхідності, в автоматичному режимі, без втручання користувача переходить на струм з резервної системи. Є АВР, які автоматизують ввімкнення генератора на номінальну потужність. Тобто під час припинення постачання з мережі, вони дають сигнал керування на генератор і через певний проміжок часу, приєднують його як резервне живлення.
Найскладніша схема передбачає підключення резервного генератора через АВР автомат з використанням стабілізатора напруги та акумуляторного живленням. Така система:
- забезпечить цілодобове ефективне живлення електричною енергією як приватного будинку, так і комерційного приміщення;
- роботу всіх пристроїв без перерв і аварійних режимів роботи;
- гарантуватиме компенсацію зменшення чи суттєвого аварійного зростання напруги або зміни інших основних характеристик мережі.
Чому не можна під'єднати генератор напряму або вимикати повністю мережу від зовнішнього електропостачання
Коли генератор, придбати який можна за оптимальною ціною на цьому сайті, подає електричну енергію, але паралельно почав надходити електричний струм ззовні, може відбутися аварійна ситуація. Вона виведе з ладу генератор, а більшість приладів які працюють за допомогою електричної енергії в будинку, “перегорять”. Такі наслідки матиме перевищення показників напруги в системі. Електрична енергія має зворотній зв'язок і постійно циркулює у всьому електричному колі. Тому якщо генератор отримує значний енергетичний імпульс ззовні, система не зможе синхронізувати його і таким чином буде працювати на критичних показниках напруги, сили струму та відповідно – потужності. Такі дії призведуть до перегрівання провідників, виникнення високої температури на окремих ділянках і імовірної пожежі, що спричинить тяжкі наслідки для електричного обладнання і мережі в цілому.