Підступна пастка часом підстерігає пішоходів на дорозі і на тротуарі - відкриті люки підземних комунікацій: водопровідних, каналізаційних, тепломережевих, телекомунікаційних та інших. І це не недбалість міських служб, а наслідок банальної крадіжки металу. Сьогодні досить часто стикаються з крадіжками чавунних кришок люків і на своїх мережах. Але якщо раніше крали в основному влітку, то тепер і взимку. Відкриті колодязі на вулицях міста створюють небезпеку для його мешканців. Зафіксовані випадки, коли у відкриті колодязі провалювалися колеса автомобілів, після чого машині був потрібний дорогий ремонт. А для пішоходів жага наживи викрадачів може обернутися серйозною травмою.

Професійний монтаж люка – це проста якісна установка, що гарантує якість і довговічність люка. Довговічність ревізійного люка визначається не тільки якістю, але і якістю його установки. На жаль, досить часто можна побачити перекошені, потопаючі в дорожньому покритті ревізійні люки.

Розкриємо причину його неправильної установки. Суть полягає в тому, що на «кривувато» встановлену криницю «кривувато» встановлена плита перекриття, ця кривизна скорегована при установці люка цеглинами і розчином. Так встановлювати люк не можна, так як така неякісна «підкладка», як правило, швидко руйнується і люк просідає. Така установка складна, неякісна і недовговічна.

При новому будівництві доріг люк встановлюється безпосередньо на залізобетонну конструкцію, технічні вимоги до якої визначаються чинним ДСТУ. При цьому колодязь виставляється на дорозі строго по рівню і висоті. Якщо ця операція виконана правильно, то на колодязь встановлюється плита перекриття і вже на неї ставиться люк.

Ніяких додаткових коригувань рівня і нахилу при цьому не потрібно – люк точної геометрії поставлений на отнивелированную плиту перекриття дасть необхідний рівень люка по відношенню до рівня дорожнього покриття. Така установка люків проста якісна довговічна.

Єдине застереження при цьому полягає в тому що:

1. Установка колодязя і люка повинна бути погоджена у проекті.

2. Повинен бути застосований закладений у проекті люк з точною геометрією.

3. Посадочне місце люка повинно бути досить широким з тим щоб забезпечити тиск на опорну плиту перекриття не більше 7,5 МПа.

При найпростішій заміні люків люк змінюється один до одного (якої висоти люк стояв такий і ставиться). Якщо при ремонті виконується нарощування дорожнього полотна, то між плитою перекриття і люків ставиться опорне кільце.